linia

Szybki kontakt

telefon+48 505 166 959
emailbiuro@ogrody-zimowe.org

Oferta ogrodów zimowych

Firma Ogrody Zimowe „Maria” z Cieszyna zajmuje się realizacją ogrodów zimowych na solidnym szkielecie wykonanym z belek i słupów z najwyższej jakości drewna klejonego warstwowo i wzdłużnie. Wykorzystujemy głównie drewno pochodzenia krajowego, takie jak sosna i świerk, a także importowane, takie jak modrzew syberyjski i meranti red. Wszystkie drewniane elementy ogrodu zimowego szlifowane są mechanicznie i ręcznie oraz malowane ciśnieniowo kilkoma powłokami farb ekologicznych firmy Remmers. Drewniane części dachu ogrodu zimowego zabezpieczone są od zewnątrz lekkimi i sprężystymi uszczelkami oraz systemowymi profilami aluminiowymi. Wykorzystywane przez nas materiały są odporne na zniszczenia i korozję, dostępne w bogatej gamie kolorów (również pełny wzornik RAL), zgodnie z życzeniem Klienta.

W wykonaniu standardowym powierzchnia ścian tworzonych przez nas ogrodów zimowych wypełniona jest niskoemisyjnym szkłem zespolonym jednokomorowym zawierającym argon jako izolator. Natomiast połacie dachu pokryte są od zewnątrz szkłem hartowanym termicznie, a od wewnątrz szkłem bezpiecznym o klasie P2. Aby ograniczyć straty ciepła z ogrodu zimowego na zewnątrz, wykorzystywane przez nas szyby posiadają współczynnik przenikania ciepła U=1,0.

Dodatkowo nasi Klienci mają możliwość wybrania szyb dostosowanych do indywidualnych potrzeb, najlepszych do swoich nieruchomości. Proponujemy szyby przeciwsłoneczne, samoczyszczące, bezpieczne, hartowane, utrudniające włamanie (klasa P2A-P4A) oraz dźwiękoszczelne. Na życzenie zamiast szyb zespolonych możemy zamontować pojedyncze szkło float lub płyty poliwęglanowe lite i komorowe, odporne na działanie promieniowania UV. Wszystkie szyby posiadają wymagane atesty udostępnione przez dostawców.

Okna i drzwi dostępne są w kilku rodzajach. Możemy Państwu zamontować drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe w wersji uchylnej, rozwiernej, uchylno-rozwiernej lub uchylno-przesuwnej. Dzięki tej technologii będą mieli Państwo możliwość ręcznego wietrzenia ogrodu zimowego. Dbamy o to, aby w ogrodzie zimowym była możliwość wymiany powietrza. W tym celu na życzenie montujemy okna dachowe sterowane ręcznie lub elektrycznie oraz w ścianach ogrodu wywietrzniki i nawiewniki higrosterowalne lub z ręczną obsługą.

Oferujemy atrakcyjne ceny, które ustalamy indywidualnie z każdym Klientem. Nie jesteśmy w stanie umieścić jednego uniwersalnego cennika, ponieważ cena ogrodów zimowych jest uzależniona od wielu czynników, takich jak rozmiar, kształt konstrukcji czy materiały, których używamy. Każdy projekt realizujemy indywidualnie, staramy się tak doradzić Klientowi, aby był zadowolony z realizacji.

Siedziba firmy znajduje się w Cieszynie, ale nasze usługi projektowania i wykonania ogrodów zimowych oraz drewnianej zabudowy tarasów świadczymy w całej Polsce.

W czasie realizacji projektu zabudowy ogrodowej wykorzystujemy różne rozwiązania konstrukcyjne dostosowane do potrzeb Klienta. Powoduje to, że nie możemy ustalić jednego cennika, a koszty każdorazowo ustalamy z Klientem. W celu otrzymania wstępnej oferty prosimy o kontakt i możliwie najdokładniejsze określenie Państwa oczekiwań oraz wymagań odnośnie Waszego ogrodu zimowego.

Naszym celem jest zrealizowanie Państwa marzenia!